Šumavský pohárek
                      Již tradičně se na Šumavě konají závody Šumavského pohárku v alpských disciplínách v kategoriích superpřípravky, přípravky, předžáků, mladších a starších žáků a mohou se jich zúčastnit členové Svazu lyžařů z Plzeňského kraje i jiných regionů. Ski Klub Železná Ruda se pravidelně se svými závodníky účastní všech závodů Šumavského pohárku. Závody probíhají dvoukolově a soutěží se dle Soutěžního řádu SLČR/ÚAD pro příslušný rok.

Šumavský pohárek - soutěžní řád pro rok 2016   zde.pdf
Šumavský pohárek - soutěžní řád pro rok 2018   zde.pdf