Letní soutředění - Lipno 2016

Letní soutředění na Lipně se konalo v hojné účasti. Zúčastnilo se 16 dětí. Sešli jsme se v pátek v 16:00 na Lipně pod lanovkou a jeli se ubytovat. Po rychlém rozdělení postelí se děti převlékly do cyklistického a vyrazili jsme na odpolední trénink na kolech do Frymburku. Na zpáteční cestě jsme se pod kopcem u penzionu rozdělili do skupin a dali si první časovku do vrchu k penzionu. Po návratu se děti vykoupaly v bazénu, večer jsme ugrilovali buřty, pohráli si v partě a šli spát.
V sobotu ráno po snídani se vybraly dvě trasy na kola podle náročnosti. Cíl byl pro obě skupiny stejný a to nejvýše položený hrad v Čechách Vítkův Hrádek 1053 m.n.m. Starší děti vyrazily s Ondrou do Frymburku na přívoz a pak přes několik kopců na Vítkův Hrádek. Menší děti objely s Ivanou Lipno po hrázi do Přední Výtoně od kud začalo stoupání k Vítkovu Hrádku. Dojezd do cíle zvládli i ti nejmenší a stálo to za to. Z věže Vítkova Hrádku se nám otevřel krásný výhled na téměř celou délku Lipna a dole ve věži nás ještě čekalo hudební vystoupení místního písničkáře Lojzy, který neváhal zahrát i dětské písničky na přání, které jsme si s ním zazpívali. Po občerstvení vyrazila starší skupina do Přední Výtoně na oběd a mladší skupina sjela k přívozu a jela na oběd do Lanovky. Odpoledne jsme zajeli na pláž a vykoupali se v Lipně. K večeři nám Verča uvařila tři druhy výborných jídel a po koupání v bazénu nás ještě čekala večerní hra v nedalekém lese. Po návratu  a po písničce s kytarou jsme poměrně brzy všichni usnuli.
V neděli jsme dali dopolední ténink ve dvou skupinách, na kolech a na bruslích. Trénink na kolech byl spojený s časovkou do vrchu v Přední Výtoni, kde si děti daly do těla. Kryštof vedl bruslařský trénink a Ondra jel s dětmi měřit časovku do vrchu. Starší děti si daly tři kola časovky a menší děti zvládly dvě kola. Po obědě na Lanovce se vyrazilo na pláž, kde jsme měli trénink přeskoky, žebřík, míče o pod.. Po koupání a vyhlášení výsledků časovek jsme poklidili penzion, naložili kola a vyrazili domů. Letní soustředění Lipno 2016 bylo velmi vydařené a konečně se nám podařilo chytit na Lipně krásné počasí a doufáme že to vydží i na Ski camp a bude bohatá sněhová nadílka.

Lipno01    Lipno02

Lipno03