Šumavský pohárek č. 2 a 3 - Alpalpouka
                      První únorový víkend uspořádal Ski klub Železná Ruda dva závody Šumavského pohárku. Oba dny 4. a 5. února 2017 se závodilo na velmi dobře připravené sjezdovce Alpalouka. Sněhové podmínky byly téměř ideální a počasí dopřálo všem závodníkům i sluneční paprsky. Na trati se kromě obřákových branek objevily nečekaně i dva skoky, které zpestřily celý průběh závodu.
Účást byla v obou závodech hojná. V sobotu na start nastoupilo téměř 130 závodníků, v neděli se jejich počet ještě zvýšil na 140. Největší zastoupení bylo opět v nejmladších kategoriích, o to větší uznání patří starším žákům, kterých v nedělním závodu odstartovalo šest (jedna z největších účastí v poslední době). Nejrychlejším závodníkem byl po oba dny Matyáš Garba z Tatranu Železná Ruda s časy 51,35 v sobotu a 54,36 v neděli.

Závodníci Ski klubu obsadili v první desítce tato místa:
4. 2. 2017 – U8 dívky – 1. Šimáková Veronika, 2. Schejbalová Lucie, 3. Garbová Rosálie, 4. Lehečková Nikola, 7. Petlachová Adéla, 9. Šimáková Barbora; U8 hoši – 5. Homolka Marek; U10 dívky – 4. Částková Agáta, 5. Nováčková Tereza, 10. Matějková Emma

5. 2. 2017 – U8 dívky – 1. Schejbalová Lucie, 2. Garbová Rosálie, 3. Šimáková Veronika, 8. Petlachová Adéla; U8 hoši – 5. Homolka Marek, 8. Svítil David; U10 dívky – 2. Částková Agáta, 5. Nováčková Tereza; U10 hoši – 2. Schejbal Jan, 4. Petlach Lukáš, 6. Majer Adam; U12 dívky – 7. Štěpánková Jana.

Děkujeme tímto areálu Alpalouka za možnost zrealizování lyžařských závodů, všem pomocníkům z řad rodičů i prarodičů za jejich podporu a ochotu podílet se na organizaci a v neposlední řadě městu Železná Ruda za poskytnuté poháry a všem sponzorům za věcné ceny.

Ski klub Železná Ruda

Ski Klub Železná Ruda                       Ski Klub Železná Ruda